۱۱۱۱۱۵۵۴۴۱۲۸۲۲----

اضافه وزن،مشکلی شایعی که این روز ها همه دچاراش هستنند،اضافه وزن و چافی پیریاجوان نمیشناسد! این روز ها با ماشینی شدن زندگی ها فضای مجازی،وسایل نقلیه،کار های کارمندی و پشت میزنشینی همه دست روی دست هم گذاشته اند که شما را چاق تر کنند! و پس آن که مقدار زیادی از وقت خود را از دست میدهید اتفاقاتی در شما و سبک زندگی شما خواهد افتاد که از بیشتر آن ها با خبر نبودید! اتفاقاتی که میتوانند انگیزه ای برای کاهش وزن شما باشند یا بتوانند بهانه ای برای شروع نکردن به کاهش وزن و یک رژیم غذایی مناسب و ورزش باشد.

۲۰ اتفاق سورپرایز کننده که دانستن آن ها میتواند زندگی شما را تغییر دهد که سریع تر از چربی های اضافه بدنتان خلاص شوید!

اتفاق اول : مزه و طعم غذا ها برای شما بهتر خواهد شد!

شاید باورش سخت باشد،ولی حقیقت دارد که بعد از کاهش وزن دید و طعم غذا ها ممکن است برای شما تغییر کند! به گفته محققان دانشگاه استنفورد امریکا : مردان دارای اضافه وزن،حساسیت کمتری نسبت به طعم غذا دارند. علت ان هم مربوط تغییرات هورمونی مربوط به هورمون های گیرنده مغز میباشد!

اتفاق دوم: آلرژی شما ممکن است کمتر یا حتی محو شود!

درست است!،اضافه وزن میتواند فشار زیادی بر غدد آدرنال و سیستم تنفسی شما وارد کند! که نتیجه آن آسم ورزشی و آلرژی خواهد بود!

اتفاق سوم: میل جنسی شما به شدت افزایش پیدا میکند!

با کاهش وزن،در اقایان هورمون تستوسترون افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه این تغییر هورمونی میل جنسی آن ها افزایش پیدا خواهد کرد.

اتفاق چهارم : از تنگی نفس ورزشی خداحافظی کنید!

اکثر افرادی که دچار اضافه وزن هستنند دچار تنگی نفس حتی در مواقع پیاده روی و ورزش میشوند از این رو،تنگی نفس برای آن ها بهانه ای برای ورزش نکردن است.بهتر است افراد دارای اضافه وزن که دچار تنگی نفس ورزشی هستنند زیر نظر پزشک معالج خود رژیم غذایی و ورزش را شروع کنند با این عمل از تنگی نفس ورزشی خداحافظی خواهند کرد.

اتفاق پنجم: رضایت جنسی شما و شریک جنسی شما افزایش پیدا میکند!

یکی دیگر از مشکلاتی که مردان چاق با آن دست و پنجه نرم میکنند این است که آن ها و شریک جنسی آن ها رضایت کاملی را از روابط زناشویی خود کسب نمیکنند.کاهش وزن و ورزش برای این افراد میتواند ایده بسیار مناسبی باشد!

اتفاق ششم: مورد انتقاد دوستانتان قرار خواهید گرفت!

بعد از کاهش دادن مقدار زیادی از وزن خود یکی دیگر از مسائلی که باهاش روبرو خواهید شد این است که دوستان و خانواده شما را انتقاد میکنند و آن ها به خود میگویند : این چطوری انقدر وزن رو کم کرد؟ یا چطور همچین چیزی ممکنه ؟

اتفاق هفتم: دوستانتان ممکن است شما را نشناسند!

بله،بعد از کاهش وزن شکل ظاهری شما به کلی تغییر پیدا خواهد کرد،وارد جمعی خواهید شد و از شما میپرسند : ایا قبلا شما رو دیده بودم؟ یا میشناسمتون؟ خودتان را برای این جملات اماده کنید!

اتفاق هشتم: بهتر است بعد از کاهش وزن،سایز حلقه خود را تغییر دهید!

بله ممکن است بعد از کاهش وزن حلقه ازدواج شما دیگر با دست شما همخوانی درستی نداشته باشد و خوشبختانه تقریبا بیشتر جواهر فروشی ها کار تغییر سایز حلقه را برای شما انجام خواهند داد!

اتفاق هشتم: دوستانتان برای مشاوره پیش شما خواهند آمد!

اگر مقدار زیادی از وزن خود را از دست داده اید تقریبا همه به سمت شما خواهند امد و از شما برای کاهش وزن خود سوال میپرسند. سوالات همچنینی میپرسند؟ چطور همچین وزنی رو کم کردی؟ – چطور منم میتونم کم کنم؟ چی بخورم؟ چه رژیمی بگیرم؟ ورزش؟ تجربه بسیار جالبی برای شما خواهد بود!

اتفاق نهم: نمیدانید باید چه لباسی تهیه کنید!

به لباس فروشی میروید و در ماه های اول رژیم غذایی خود واقعا نمیدانید باید چه بپوشید! تمام عمر لباس های بزرگ،پهن،شل،دراز رو پوشیده اید ولی الان باور نمیکنید که میتونید لباس های کشی با سایز مناسب تهیه کنید!

اتفاق دهم: خوش لباس و خوشتیپ خواهید شد!

درست است،موقع پوشیدن لباسی است که همیشه در فکرش بودید! از لباس های رویا های کودکی تان بتمن تا کت و شلوار جیمزباند! لباسی رو انتخاب کنید که همیشه قصد پوشیدن آن ها رو داشتید اما به خاطر اضافه وزن نمیتوانستید!

اتفاق یازدهم: احتمال ابتلا به مشکلات قلبی،ریوی،دیابت،چربی خون،فشار خون در شما کمتر خواهد شد و امکان کنترل آن توسط کاهش وزن وجود دارد!

بعد از کاهش وزن و تغییر سبک زندگی خودتان نگاهی به ازمایش های قبل و بعد خود بیاندازید که تغییرات را مشاهده کنید! این به این معنا نیست دوباره شروع به خوردن های ناسالم کنید این به این معنا است که کاهش وزن جواب داده و باید این مسیر را ادامه دهید.

اتفاق یازدهم: احتمال ابتلا به مشکلات قلبی،ریوی،دیابت،چربی خون،فشار خون در شما کمتر خواهد شد و امکان کنترل آن توسط کاهش وزن وجود دارد!

بعد از کاهش وزن و تغییر سبک زندگی خودتان نگاهی به ازمایش های قبل و بعد خود بیاندازید که تغییرات را مشاهده کنید! این به این معنا نیست دوباره شروع به خوردن های ناسالم کنید این به این معنا است که کاهش وزن جواب داده و باید این مسیر را ادامه دهید.

اتفاق دوازدهم: اعتمادبنفس تان افزایش پیدا میکند !

بعد از کاهش وزن،اتفاقی که خواهد افتاد عکس پروفایل خود از گل و میوه و شیرینی و شکلات پاک میکنید و عکس بعد کاهش وزن خود را جایگزین میکنید!

اتفاق سیزدهم: دیگر خرخوره نمیکنید!

آپنه هنگام خواب و خروپف در شما کاهش پیدا خواهد کرد از این رو دیگر نیاز نیست دیگران رو از خود فراری دهید!

اتفاق چهاردهم: در بازی های فکری و سودوکو بهتر خواهید شد!

مردان چاق در بازی سودوکو خوب عمل نمیکنند و ممکن است بعد از کاهش وزن این مشکل هم رفع شود! و بتوانید نخبه ای در این بازی فکری شوید!

اتفاق پانزدهم: قدبلند تر نشان داده خواهید شد!

شما افرادی را دیده اید که پاهای چاق و بزرگی دارند؟ ممکن است قد بعضی از آن ها به ۱۸۰ هم برسد ولی به آن ها میخورد که قدشان میانگین ۱۷۰ باشد! ولی با این حال افرادی با قد میانگین ۱۷۰ با پاهای لاغر اما بدنی با مقداری زیادی از عضله خیلی از ان مقداری که فکرش را بکنید بلند قد نشان داده خواهند شد.

اتفاق پانزدهم: در آشپزی بهتر خواهید شد!

بهتر است که غذای رژیم را خانوادتان حاضر نکنند بلکه خودتان آن را حاضر کنید! با این عمل مهارت اشپزی شما افزایش پیدا خواهد کرد و اشپز بهتری خواهید شد.

اتفاق شانزدهم : پیاده روی و ورزش برای شما درداور نیست!

تازه شروع به پیاده روی با سرعت پایین کرده بودید که گفتید ای کمرم، ای پام، پام داره سوز سوز میشه،پام خواب رفته ، صبر کن دارم یا موقعی که از کوه بالا میروید احساس میکنید نیروی جاذبه بر علیه شما است بلکه چربی های در بدنتان بر علیه شما است نه نیروی جاذبه!

اتفاق هفدهم : ممکن است فرد دیگری شوید!

اخلاقیاتتان ممکن است به کلی تغییر کند ولی در بعضی از مواقع ممکن است فقط وزنتان تغییر کند!

اتفاق هجدهم : شاید پزشک شما دیگر برای شما دارو تجویز نکند!

جواب جدید آزمایش رو میگیرید و به طرف دکتر میروید و دکتر به شما میگوید این شگفت انگیز است که توانستید به مشکل خود غلبه کنید و ممکن است دیگر پزشک برای شما دارویی تجویز نکند!

اتفاق نوزدهم : سردرد،سرگیجه،چشم درد ممکن است در شما کم تر شود!

چاق هستید؟ تا حالا این تجربه رو داشتید از زمین یک دفعه پا میشوید که صدای بدی را در سر خود احساس میکنید و همه جا در شما تار میشود؟ اگر دچارش هستید به پزشک مربوطه مراجعه کنید که احتمالا نیاز به چک اپ داشته باشید! و اگر مشکلی نبود ورزش و کاهش وزن به این مشکل کمکی زیادی میکند.

اتفاق بیستم: مردم درباره شما علاقه مند میشوند بیشتر بدانند…!

به یک مراسمی تشریف برده اید و درباره کاهش وزن خود و چطور ۵۰ کیلو گرم کم کرده اید توضیح میدهید! مردم و دوستانتان علاقه مند هستنند بیشتر بشنونند و برای آن ها فردی با لیاقت خواهید بود که توانستید همچین مسیری را بروید!