aloe-vera

هرچه سن فرد به مرور افزایش پیدا میکند،پوست کلاژن کمتری تولید میکند که این امر باعث مشکلاتی عم از چروکی پوست میشود.اما استرس،رژیم غذایی نامناسب،سبک زندگی غلط،کم خوابی،ژنتیک نیز نقش اساسی و مهمی را بازی میکند.این روز ها زیبایی و تناسب اندام یک ویژگی مهم به حساب می اید که این روز ها محصولاتی زیادی در مارکت ها به فروش میرسد که گفته میشود که میتوانند باعث پوستی زیبا شوند،شاید این کارها اصلا نیاز نباشد تنها یک تغییر بسیار ساده در زندگی میتواند زیبایی شما را تا حد زیادی تغییر دهد و با انجام این دستورات امکان بهتر شدن اسکار های پوست و منافذ باز نیز تا حدودی وجود دارد.

قدم اول : الکل و سیگار را کنار بگذارید

اگر واقعا به سلامتی و تندرستی خود اهمیت میدهید این اولین کاریست که باید انجام بدهید،سیگار و الکل را کنار بگذارید که جز اسیب به بدن شما،سود دیگری برای شما نخواهد داشت.بهتر است بدانید مصرف سیگار و همچنین الکل باعث پیری زودرس،سفیدی زودرس موها ، مشکلات عروقی و ریوی و ده ها مشکل دیگر در بدن شما میشود پس بهتر است همین امروز آن را کنار بگذارید.

قدم دوم : رژیم غذایی مناسب داشته باشید

زیر نظر دکتر تغذیه خود،یک رژیم غذایی با پروتئین بدون چربی داشته باشید و رژیم حاوی از منابع غنی از مواد معدنی باشد و پیشنهاد میگردد زیر نظر پزشک خود سه مکمل ویتامین A – ویتامین C – روی(زینک) را شروع نمایید تا حد زیادی به پوست شما کمک خواهد کرد.

قدم سوم  : از ضد افتاب استفاده کنید

بسیاری از هموطنان عزیز از ضدافتاب ها استفاده نمیکنند که در صورت استفاده نکردن ضدافتاب ها،افتاب میتواند از بسیاری از جهت ها به پوست شما اسیب بزند.اما بهتر از مواقعی جهت پیشگیری از کمبود ویتامین D در معرض افتاب به صورت غیر مستقیم قرار بگیرید.

قدم چهارم : آب بنوشید

شاید بسیار ساده بیاید،اما اکثر افراد میزان توصیه شده اب را مصرف نمیکنند که باعث میشود پوستی چروک،پیرتر از آن چیزی که سن واقعیشان هست و.. نشان داده شوند.مصرف میزان توصیه شده اب بسته به سوخت و ساز بدن فرد،میزان فعالیت و.. متغیر است اما ۱۱ لیوان اب برای افراد بالغ میتواند کمک زیادی به شما بکند.

شاید باور نکنید اما خانمی انگلیسی با مصرف روزانه ۳ لیتر اب در ۴ هفته توانست خود را حدود ۱۰ سال جوان تر نشان دهد! اما به یاد داشته باشید میزان مصرف بسیار زیاد آب خطرناک است و نباید در مصرف آن زیادروی کرد.

خانمی 42 ساله بریتانیایی با مصرف روزانه از مقدار زیادی از آب جوان تر شد
خانمی ۴۲ ساله بریتانیایی با مصرف روزانه از مقدار زیادی از آب جوان تر شد

 

قدم پنجم: استفاده از ماسک های طبیعی

ماسک های طبیعی میتوانند بسیار کمک کننده باشند،در اینده مطالب درباره ماسک های طبیعی قرار خواهد گرفت.

قدم ششم : آلوئه ورا

شیره آلوئه ورا که امروزه به خاطر خواص بی نظیر آن برای پوست و مو شناخته میشود میتواند از بسیاری از جهات به پوست شما کمک نماید.

قدم هفتم : PRP,مزوتراپی,میکرونیدلینگ

PRP : میتوان به جرعت گفت یکی از نوین ترین و بهترین روش های ترمیم پوستی،رویش مجدد مو،درمان مشکلات پوستی،چروکی پوست و.. میباشد که PRP مخفف کلمه Platelet-Rich Plasma میباشد.

مزوتراپی : روشی که با استفاده از طریق مقدار کمی دارو در پوست جهت درمان مشکلات پوستی و چروکی پوست و ریزش مو استفاده میشود.

میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ روشی نوین جهت تحریک کلاژن سازی پوست جهت درمان اسکار ها و زخم های پوستی،همچین زیباسازی پوست،برای از بین بردن خطوط استفاده میشود.